Zabójstwo 3-latki z Kłodzka ma drugie dno

Tragiczna śmierć trzylatki nie była spowodowana zimną kąpielą, a obrażeniami jamy brzusznej – komentuje Biuro prasowe prokuratury krajowej. Media donoszą, że matka zamordowanej dziewczynki, patologiczne metody wychowawcze poznała w swoim domu dziecka. Bacznie przyglądamy się sprawie.

Prokurator Generalny interweniuje

Ta sprawa zmroziła krew w żyłach wielu Polaków. Zareagował również Prokurator Generalny – Zbigniewa Ziobry. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że to nie polewanie zimną wodą było przyczyną śmierć 3-latki. Według opinii biegłych to silne pobicie doprowadziło do zgonu dziewczynki. 

Prokurator Generalny stawia obojgu rodziców zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Rodzicom grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Czy zabójstwo odsłoniło patologię w domach dziecka?

Biuro prasowe prokuratury krajowej relacjonuje, że zabieg polewania wodą dziecka był formą kary za moczenie się trzylatki do łóżka. Takie metody wychowawcze, jak donosi część ogólnopolskich mediów zostały przez matkę przejęte od pracowników domu dziecka, w którym się wychowywała. Jeśli te informacje się potwierdzą, to może odsłonić smutną rzeczywistość wielu dzieci przebywających w ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych w Polsce.

Źródło: GUS

W zeszłym roku niemal 17 tysięcy dzieci było objęte tak zwaną pieczą instytucjonalną (inną formą jest piecza rodzinna). Celem ośrodków pełniących opiekę oraz wychowujących dzieci jest zapewnienie im jak najlepszego rozwoju oraz przygotowanie ich do dorosłego i samodzielnego życia w społeczeństwie. 

W związku z podejrzeniami o patologiczne zachowania pracowników domu dziecka postanowiliśmy sprawić, czy rzeczywiście takie procedery miały miejsce. Niebawem przedstawimy wyniki naszych poszukiwań w tej sprawie.

ZOOM

więcej

Zobacz też

Obserwujemy