Wakacje Pro- Life

Letnie miesiące to nie tylko czas na beztroski wypoczynek. Jest to też okazja, by po ,,naładowaniu baterii” zrobić coś ciekawego, na co na co dzień nie mamy czasu. Letnia Akademia Pro-Life to propozycja kursów, które organizuje Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Szansa na zdobycie wiedzy i nowych znajomości

Wakacyjny wyjazd do Krakowa? Dodatkowo można go połączyć z rozwojem
 i szansą na poznanie ludzi o podobnych wartościach. W pięknej scenerii Miasta Królów będzie czas i na zwiedzanie pięknych zabytków i na solidną dawkę merytorycznej wiedzy.
Letnie warsztaty edukacyjne to propozycja dla młodych, którzy chcą bronić życia ludzkiego. Jak mówi w rozmowie z naszym portalem Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, letnia Akademia Pro-life ma na celu przygotowanie liderów ruchów obrony życia do merytorycznej rozmowy w ich lokalnej społeczności.

,,Zasadniczo grupą odbiorców, do której adresujemy naszą ofertę szkoleniową, są osoby w przedziale wiekowym 18-30 lat, a więc osoby już podejmujące pracę zawodową lub kontynuujące naukę na poziomie akademickim. W założeniu dążymy do tego, aby Akademia stała się wspólnotą wiedzy, wartości i relacji.”

Źródło: https://pro-life.pl/warsztaty/

Wiedza i merytoryczne argumenty

Aby skutecznie bronić życia potrzeba nie tylko zapału i dobrej woli, ale także solidnego przygotowania opartego na wiedzy naukowej. Jak zapewnia Piotr Guzdek, uczestnicy szkolenia uzyskają profesjonalną wiedzę bioetyczną i kompetencje komunikacyjne.

,,Metoda warsztatowa przekazu wiedzy pozwoli złożone problemy bioetyczne dopowiedzieć do końca i w drodze dialogu z prowadzącymi wyjaśnić wszystkie wątpliwości uczestników.  Rozpatrywane zagadnienia bioetyczne znajdą swoje przełożenie w biografiach konkretnych osób zmagających się z niekorzystną diagnozą prenatalną dziecka czy też same będące nosicielami zespołu genetycznego lub wady rozwojowej, z którymi uczestnicy będą mogli wejść w bezpośrednią relację. To otworzy przed nimi horyzont aksjologiczny i antropologiczny realizowanych treści kształcenia.”

Ale to nie wszystko. W programie przewidziano spotkania z ciekawymi gośćmi, wspólne wycieczki, turystykę miejską czy pogodne wieczory. Opiekę duchową nad uczestnikami warsztatów będzie sprawował o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap. 

,,Spotkania integracyjne i wspólna rekreacja pozwolą związać relacje, które – mamy nadzieję – staną się podstawą dalszej owocnej współpracy absolwentów Akademii ze stowarzyszeniem.” – stwierdza Piotr Guzdek.

Warto dodać, że ten wyjazd wakacyjny nie uderzy młodych ludzi po kieszeni. Organizator pokrywa koszt uczestnictwa w warsztatach, gwarantuje nocleg oraz wyżywienia (3 posiłki dziennie). Na przejazdy komunikacją miejską czy bilety wstępów wystarczy przeznaczyć ok. 200 zł.

Szczegóły na temat Letniej Akademii Pro- Life można znaleźć tutaj.

źródło fot. unsplash.com

ZOOM

więcej

Zobacz też

Obserwujemy