Nasza Klasa znika z Internetu

Administrator serwisu nk.pl, Ringier Axel Springer Polska, poinformował z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, o zamknięciu „Naszej Klasy”. Jedna z pierwszych platform społecznościowych bijąca rekordy popularności w polskim Internecie. Co było przyczyną decyzji koncernu i czy mamy się martwić o nasze dane osobowe?

Świetlany początek i miażdżący koniec

Naszaklasa.pl rozpoczęła działalność w 2006 roku i przez parę lat była najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce. Dane z czerwca 2010 roku, wskazywały na 14 miliony aktywnych kont. Do czasu wejścia na polski rynek, konkurenta z Doliny Krzemowej – Facebooka. Polski portal wprowadził wiele usług wymagających opłat takich jak Eurogąbki, Goście, Prezenty, Super Zdjęcie. Spotkało się to z niezadowoleniem ze strony użytkowników, a w konsekwencji coraz większym spadkiem zainteresowania. 

Z końcem maja bieżącego roku ogłoszono zamknięcie portalu. Nikt nie ma złudzeń, co do powodu takiej decyzji. Nasza Klasa z roku na rok traciła użytkowników, Co doprowadziło do nierentowności jej utrzymywania, tym samym negatywnie wpływając na dochody spółki.

Serwis będzie działał do 27 lipca 2021 roku. Daje to możliwość m.in. złożenia wniosków o zwrot środków za niewykorzystane płatne usługi czy przeniesienia w bezpieczne miejsce zarchiwizowanych tam zdjęć osobistych. 

Nie musimy też martwić się o nasze dane i zdjęcia, jeśli jeszcze nie usunęliśmy konta. Koncern RASP, informuje, że wszystkie dane osobowe użytkowników zostaną usunięte.

„Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu NK.pl, dane osobowe Użytkowników Serwisu NK.pl zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych).”

źródło fot. komputerswiat.pl

ZOOM

więcej

Zobacz też

Obserwujemy