Genderowy terror w Hiszpanii

Królestwo Hiszpanii to kraj, gdzie zaczyna się nękanie za mówienie prawdy. Przekonał się o tym nauczyciel biologii, który uczył, że są dwie płcie: męska i żeńska. Teraz mężczyzna jest szykanowany. To konsekwencja dojścia do władzy lewicy – wskazuje w rozmowie naszym portalem Ewa Kowalewska dyrektor Human Life International – Polska.

Ideologia gender kontra nauka

Jesus Luis Barron Lopez jest nauczycielem biologii w publicznej szkole średniej Alcala de Henares pod Madrytem. Podczas lekcji na temat seksualności człowieka nauczyciel przekazał uczniom wiedzę naukową. Wskazał, że można operacyjnie zmienić wygląd zewnętrzny swojego ciała, ale i tak genetycznie zachowujemy chromosomy swojej płci. Po tej lekcji pan Lopez spotkał się z niezasłużonymi szykanami. Został zawieszony w obowiązkach służbowych na sześć miesięcy przez inspektor rady ds. edukacji wspólnoty Madrytu. Ponadto zmniejszono mu wynagrodzenie o 600 euro.

Tymczasem jak twierdzi nauczyciel, treść prowadzonej przez niego lekcji była zgodna z treścią aktualnego podręcznika do biologii w szkole średniej. ,,To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła” – powiedział Jesus Luis Barron Lopez portalowi Okdiario.

Czy wymiar sprawiedliwości obroni nauczyciela?

Pedagog szuka sprawiedliwości w sądzie. ,,Wobec nauczyciela zostały wyciągnięte surowe sankcje za powiedzenie prawdy naukowej, że istnieją tylko dwie płcie biologiczne, męska i żeńska, w zależności od urodzenia się z chromosomami XX w przypadku kobiet oraz XY w przypadku mężczyzn” powiedziała Polonia Castellanos Przewodnicząca Stowarzyszenia Prawników Chrześcijańskich (AEAC).

Prawniczka wskazuje, że wbrew temu co twierdzi dyrekcja szkoły nie było żadnych skarg rodziców na nauczyciela. Za szykanami stoją dyrektor oraz inspektor rady ds. edukacji. 

„Chcą mnie uciszyć, mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku” – dodaje nauczyciel w rozmowie z portalem Okdiario.

Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne i mamy na to przykłady w historii, stwierdza w rozmowie dla portalu patrznarece.pl dyrektor Human Life International – Polska.

,,Kiedy nad nauką górę bierze ideologia ludzie przestają rzeczowo, konkretnie myśleć.”

— Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International – Polska

Lekcja na przyszłość

Choć sytuacja z Hiszpanii wydaje się kuriozalna, to widzimy jak w soczewce co może się zdarzyć, gdy nie powtrzymamy ekspansji ideologii gender. Do prześladowania hiszpańskiego nauczyciela odniósł się także w mediach społecznościowych Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

ZOOM

więcej

Zobacz też

Obserwujemy