Czy gender w sporcie zostanie zatrzymany? Cała nadzieja w stanowych władzach USA.

Start według płci ocenianej w chwili narodzenia. Wbrew działaniom administracji Joe Biden’a, władze stanowe wprowadzają własne regulacje w zawodach sportowych. Gubernator Mississippi podpisał ustawę, która zakazuje biologicznym mężczyznom, którzy uważają się za kobiety, rywalizacji w sportach kobiecych. Stan Idaho zrobił to w zeszłym roku. Podobny krok rozważa ponad dwadzieścia kolejnych stanów.

Ryba psuje się od głowy

Oddolne działania mogą powstrzymać odgórne wytyczne amerykańskich władz, które opierają się nie na nauce i zdrowym rozsądku tylko na ideologii. Chodzi o genderowe pomysły nowego prezydenta USA. Założenia szczegółowo opisałam w moim poprzednim materiale.

W skrócie: Joe Biden zalecił, by szkoły traktowały uczniów zgodnie z deklarowaną przez nich płcią. Komentatorzy wskazują, że zmiany zaczną się od lekcji wf i zawodów sportowych, a zakończyć może się nawet na upadku kobiecego sportu.

Zdrowy rozsądek na prowincji

Mamy już pierwsze jaskółki konserwatywnej kontrrewolucji. Na swoim profilu na Twitterze Tate Reeves, republikanin a prywatnie ojciec trzech córek napisał:

„Z dumą podpisałem Mississippi Fairness Act, aby zagwarantować, że młode dziewczyny nie będą zmuszane do konkurowania z biologicznymi mężczyznami”

— Tate Reeves, Gubernator Mississippi

The New York Times podał, że już 25 stanów przygotowało projekty ustaw, które mają ograniczyć udział w zawodach sportowych osób, które deklarują inną płeć niż biologiczną. Gubernator stanu Dakota Południowa Kristi Noem zapowiedziała, że podpisze ustawę ograniczającą żeński sport tylko do biologicznych kobiet.

Próby walki o uczciwy sport podejmowane są też na poziomie federalnym. Na początku roku republikanin Greg Steube z Florydy ponownie przedstawił w Kongresie projekt ustawy ,,Protection of Women and Girls in Sports Act of 2021”.  Ustawa określa płeć jako opartą wyłącznie na biologii reprodukcyjnej i genetyce. Projekt poparła Konferencja Amerykańskich Biskupów Katolickich. Podobną ustawę przedstawił w Senacie Mike Lee Republican z Utah.

ZOOM

więcej

Zobacz też

Obserwujemy