Chasydzi ponad prawem?

Grupa Żydów złamała obostrzenia. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające tłum ortodoksyjnych Żydów na lotnisku na Okęciu. Nie byłoby w nim nic szokującego, gdyby grupa zachowała się z poszanowaniem restrykcji sanitarnych – tak jednak się nie stało.

Na nagraniu, Żydzi – tańczą wokół siedzisk dla pasażerów, śpiewają trzymając się za ręce. Większość z nich nie ma nawet założonych maseczek. Na pierwszy rzut oka widać co najmniej setkę osób, które traktują halę na lotnisku jako synagogę.

Warto przypomnieć, że na lotnisku są puszczane komunikaty dźwiękowe oraz widnieją oznaczenia informujące o konieczności zachowania odstępu i nakazie noszenia maseczek. Ortodoksyjni pasażerowie najwyraźniej nie uznają tych ogólnoświatowych wytycznych.

Potwierdzam, że nagranie zostało wykonane na lotnisku Chopina w Warszawie. To jest grupa, która podróżowała przez Warszawę tranzytem. Podróżowali wielką grupą, długodystansowym lotem. Na lotnisku przebywali bardzo krótko, nie przekraczali polskiej granicy. Apelujemy do rozsądku wszystkich pasażerów. Naganne jest to, że osoby nie przestrzegały dystansu, jednak nie jesteśmy w stanie fizycznie nikogo do tego zmusić. Będziemy podejmować działania, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości -stwierdził rzecznik prasowy, Piotr Rudzki, w rozmowie z polsatnews.pl.

Na tę chwilę sprawcy zamieszania pozostają bezkarni, i wiele wskazuje, że już tak pozostanie. Nie wszczęto żadnego dochodzenia w tej sprawie. Pozostaje nam tylko wierzyć w zapewnienia rzecznika lotniska, iż do kolejnej takiej sytuacji nie dojdzie.


Źródło fot. : kadr z analizowanego filmiku zamieszczony na kanale Jakub Mikołajek

ZOOM

więcej

Zobacz też

Obserwujemy